• 22 kwietnia 2022 wygłosiłam referat“The blue waters, the yellow waters, or on cleansing and governorship among the pre-Hispanic Nahua” podczas konferencji Association of Nahuatl Scholars Conference, zorganizowanej na Harvard University. Wydarzeniu towarzyszyła wizyta w Tozzer Library, gdzie oglądaliśmy unikatowe kolonialne manuskrypty z Mezoameryki.
    • 20 maja 2022 wygłosiłam referat “Estudio de los dioses prehispánicos nahuas en la era digital” podczas Międzynarodowego Kongresu Hispanistów “Encuentros 2022”, zorganizowanego na Uniwersytecie Warszawskim.
    • Moja kandydatura na stanowisko profesor wizytującej na Uniwersytecie Toulouse - Jean Jaurès została zaakceptowana. Dwutygodniowy staż naukowo-dydaktyczny odbędę w grudniu 2022.